Olej rycynowy Nanoil. Czy wiesz, do czego możesz użyć oleju rycynowego?

Legendarne właściwości oleju rycynowego zachęcają do wykorzystania go w pielęgnacji. Czy tak niepozorny olej naprawdę może przyspieszyć wzrost rzęs i włosów, zahamować łysienie, a do tego zminimalizować trądzik?

Poznaj właściwości oleju rycynowego Nanoil i przekonaj się sama, jakie ma działanie na włosy i skórę.

Będziesz zaskoczona, na jak wiele sposobów można go wykorzystać i jak doskonałe działanie ma na nasze włosy.

Olej rycynowy Nanoil – o produkcie

olej-rycynowy-nanoilTen zimnotłoczony, nierafinowany i 100% organiczny olej rycynowy to najlepszy wybór, jeśli zależy nam na jakości. Dlaczego? Ponieważ dzięki takiej metodzie pozyskiwania olej rycynowy Nanoil zawiera w sobie 100% składników odżywczych znajdujących się w rączniku pospolitym i działa maksymalnie skutecznie.

Warto zwrócić też uwagę na fakt, że to naturalny olej oznaczony certyfikatem Ecocert – to znaczy, że w składzie produktu jest wyłącznie organiczny, ekologiczny olej z rącznika. Brak konserwantów, sztucznych aromatów, barwników podkreślających kolor i innych dodatków, które w teorii mają poprawiać działanie kosmetyku, to gwarancja najwyższej jakości.

Co w składzie? Nanoil Castor Oil to 100% oleju rycynowego, w którym główną rolę gra kwas rycynolowy o właściwościach antybakteryjnych i zestaw innych niezbędnych kwasów tłuszczowych, a także witaminy A i E.

Jeśli zależy nam na pielęgnacji zgodnej z naturą, wielozadaniowy i skuteczny olej rycynowy Nanoil to dobry wybór. Zwłaszcza że możliwości jego zastosowania są… tysiące!

Jak działa olej rycynowy Nanoil?

Zależnie od tego, jak zastosujemy olej rycynowy, możemy rozwiązać dzięki niemu wiele problemów skórnych lub kłopotów z włosami. Jakich?

Poznaj 10 właściwości oleju rycynowego Nanoil!

 1. Działa antybakteryjnie, więc wspomaga leczenie trądziku.
 2. Doskonale oczyszcza np. zastosowany w mieszankach do OCM.
 3. Wzmacnia cebulki włosów, dzięki czemu hamuje ich wypadanie.
 4. Bardzo skutecznie przyspiesza wzrost rzęs i brwi.
 5. Wzmacnia włosy, zagęszcza je i wspiera ich wzrost.
 6. Sprawdza się w pielęgnacji paznokci, które regeneruje.
 7. Natłuszcza skórę, chroniąc ją jednocześnie przed uszkodzeniami.
 8. Zapobiega utracie wody i dba o dobre nawilżenie skóry.
 9. Łagodzi różne podrażnienia skórne i swędzenie skóry głowy.
 10. Podkreśla kolor włosów, przyciemnia je i nadaje blask.

olej-rycynowy-nanoil

Zastosowanie oleju rycynowego w pielęgnacji

Ten niepozorny olejek rycynowy jest doskonałym kosmetykiem. Czy wiesz, że możesz zastosować go na kilka różnych sposobów. Odkryj najciekawsze zastosowanie oleju rycynowego Nanoil.

 • Na zahamowanie utraty i porost włosów: wcieraj olej rycynowy w skórę głowy przez kilka tygodni, wykonując za każdym razem kilkuminutowy masaż, a wzmocnisz swoje włosy i przyspieszysz ich wzrost.
 • Na problemy skóry głowy: regularnie przed każdym myciem wykonuje olejowanie skóry głowy, do którego możesz użyć oleju rycynowego i oleju rozmarynowego, dzięki którym zlikwidujesz łupież i swędzenie.
 • Na łamliwe i krótkie paznokcie: stosuj olej rycynowy jak odżywkę do paznokci i wcieraj go w płytkę oraz skórki przynajmniej raz dziennie, żeby wzmocnić paznokcie, nabłyszczyć je i przyspieszyć ich wzrost.
 • Na cerę jako olej do oczyszczania: wykorzystaj olej rycynowy do mieszanki OCM (użyj oleju bazowego np. arganowego, migdałowego i od 10-30% oleju rycynowego) i regularnie oczyszczaj nim cerę.
 • Na problemy z trądzikiem: nakładaj na twarz olej rycynowy bez dodatków, w połączeniu z innymi olejami lub jako składnik maseczek, dzięki czemu pozbędziesz się uporczywego trądziku i złagodzisz podrażnienia.
 • Na rzadkie i wypadające rzęsy oraz brwi: olejek rycynowy możesz nakładać też na rzęsy i brwi np. za pomocą oczyszczonej szczoteczki po zużytej maskarze, dzięki czemu zagęścisz je, wydłużysz i przyciemnisz.

Zachęcona? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o sposobach zastosowanie oleju rycynowego Nanoil, wejdź na www.nanoil.pl/olej-rycynowy i odkryj jego niesamowite właściwości!