Drożdże na włosy. Czy picie drożdży wspomaga wzrost włosów?

Naturalne drożdże zawierają bardzo wiele aminokwasów, soli mineralnych i witamin. Najczęściej wykorzystujemy je w kuchni, bo dodają objętości ciastom i słodkim bułkom.

Czy tak samo zadziałają na włosy, które urosną dzięki nim szybciej?

Picie drożdży w kontekście pielęgnacji włosów spopularyzowano dość niedawno. Jak zawsze trend ten ma swój początek w blogosferze. Dziewczyny odkryły, że w drożdżach kryje się wiele potrzebnych włosom składników np. witaminy z grupy B, kilkanaście minerałów i kilka aminokwasów. I postanowiły wykorzystać je w pielęgnacji!

Jak drożdże działają na włosy?

Standardowo składniki, które przenosimy z kuchni do łazienki, stosujemy zewnętrznie. Robimy mleczne, jogurtowe lub miodowe maseczki na włosy. Nie wiedzieć czemu tym razem kobiety postanowiły zadziałać od środka. Eksperyment z piciem drożdży pokazał, że:

– drożdże wzmacniają włosy, skórę i paznokcie,
– łupież i problemy z nadmiernym wydzielaniem się łoju maleją,
– proces siwienia włosów zostaje zahamowany,
– włosy zyskują zdrowie, sprężystość i blask.

Na czym polega zdrowotne picie drożdży?

Picie drożdży to nic innego jak regularne spożywanie świeżych drożdży rozpuszczanych w gorącej wodzie. Jeśli chcesz zacząć przygodę z drożdżami w pielęgnacji, musisz zaopatrzyć się w główny składnik. Do włosów stosuje się te same drożdże, co do spożycia. Znajdziesz je w każdym sklepie spożywczym. Lepiej sprawdzają się zwykłe drożdże piekarskie niż te w formie instant. Można oczywiście zainwestować w tabletki drożdżowe dostępne w aptekach, ale to kosztowniejsza opcja.

Zanim zaczniemy kurację drożdżami pamiętajmy, że nie można ich stosować tak samo, jak w trakcie pieczenia. Drożdże to grzyby, dlatego trzeba uniemożliwić im późniejsze panoszenie się w naszym układzie pokarmowym. Najlepszy sposób to zabicie drożdży wrzątkiem. Dziennie powinno się spożywać od 0,2 do 0,5 kostki rozpuszczonej w szklance wody. Taką mieszankę pijemy codziennie, oczywiście po przestudzeniu.

Czy picie drożdży przyspiesza wzrost włosów?

Opierając się na wielu opiniach można wyciągnąć kilka wniosków. Drożdże faktycznie przyspieszają wzrost włosów nawet dwukrotnie. Co ciekawe, rosną nie tylko te włosy, które już mamy, ale pojawia się też mnóstwo nowych. Baby hair są nie tylko widoczne, ale da się je też wyczuć pod palcami.