jhhhhhh oil Connection failed 123:

Sposoby odżywiania włosów- jak (i czy) działają?

Istnieje wiele sposobów pielęgnacji włosów. Każda z nich działa inaczej i przyniesie nieco inne rezultaty na włosach. Ważne, by uświadomić sobie, że pielęgnacja włosów to nie tylko wybór odpowiednich preparatów. To również wybór odpowiedniej metody. Każdą z nich warto przetestować i wybrać tą niosącą najkorzystniejsze efekty. Należy przy tym pamiętać, że każda z nas jest inna i niepowtarzalna, podobnie jak nasze włosy. Są one tak unikalne, jak linie papilarne. Dokładnie zbadane mogłyby wiele o nas powiedzieć. Jeśli chodzi o pielęgnację, warto zatem pamiętać, że odżywka, która czyni cuda z włosami Twojej przyjaciółki, nie zawsze będzie dobra dla Ciebie.

Oto najważniejsze sposoby odżywiania włosów:

1. Odżywka ze spłukiwaniem stosowana po szamponie do włosów.

Jest to najbardziej powszechna metoda odżywiania pukli. Wybrany produkt nakłada się na umyte szamponem i lekko osuszone włosy. Czas trzymania odżywki podany jest na opakowaniu. Specyfik należy następnie spłukać ciepła, ale nie gorącą wodą.

2. Odżywka do włosów nałożona przed myciem głowy.

Jest to opcja bardzo dobra dla cienkich włosów. Odżywkę aplikuje się na lekko zwilżone włosy, trzyma przez czas określony przez producenta, a następnie (bez zmywania odżywki) nakłada się szampon i takim duetem kosmetycznym myje się włosy.

Ta metoda odżywiania włosów może być zintensyfikowana przez potraktowanie pukli z odżywką ciepłym nawiewem z suszarki. To właśnie ciepło sprawia, że składniki zawarte w odżywkach dużo lepiej się wchłaniają.

3. Olejowanie włosów.

Metoda znana od wieków i ceniona przez kobiety Dalekiego Wschodu. Wystarczy zerknąć na piękne włosy hindusek lub japonek, aby zrozumieć, jakie nieocenione właściwości posiadają naturalne olejki.

Ta metoda polega na nałożeniu oleju na suche lub wilgotne włosy i skórę głowy. Masaż skalpu bardzo usprawni docieranie cennych składników pod skórę i do wnętrza mieszków włosowych. Olej należy zostawić na włosach na całą noc lub na minimum 2 godziny.

4. Kremowanie włosów.

Bardzo mało znana metoda. Jest podobna do olejowania, ponieważ wykonuje się ją w ten sam sposób. Zamiast olejku wykorzystujemy jednak… krem do twarzy, ciała lub do rąk. Należy oczywiście wybierać wyłącznie bezpieczne, naturalne produkty, zawierające odpowiednie, dobrze wyselekcjonowane składniki. Dobry skład kremu to podstawa takiej kuracji. Trzeba również pamiętać, aby nie przesadzić z ilością preparatu aplikowaną na włosy. Kremowanie można wykonać przed myciem włosów, po ich umyciu lub nałożyć na same końce włosów zamiast odżywki.