Jak dbać o włosy blond?

Jesteś szczęśliwą posiadaczką długich blond włosów? Jeżeli tak, to powinnaś dowiedzieć się, w jaki sposób o nie dbać, jakich kosmetyków używać, a czego się wystrzegać? Sprawdź, czy do tej pory postępowałaś zgodnie z zaleceniami światowej sławy fryzjerów i stylistów fryzur.

Dowiedz się także, jakie triki pomogą ci uzyskać piękny kolor i zdrowe włosy.

Stosowanie odpowiednich produktów jest bardzo ważne. Kosmetyki muszą być dobrane pod względem koloru włosów. Wybieraj zatem takie szampony, odżywki i maseczki, które przeznaczone są do pielęgnacji blond pasemek. Ważne jest także to, aby używać właściwych produktów do stylizacji: pianek, lakierów, żeli. Czy wiedziałaś, że blondynki powinny unikać produktów z zawartością protein? Woda do spłukiwania szamponu powinna być miękka. Ciężka woda mogłaby wysuszać, odbarwiać i powodować inne uszkodzenia pasemek. Prostym sposobem jest założenie filtra wody lub używanie wody mineralnej.

Używasz nieodpowiednich składników. Jeżeli twoje włosy mają blond kolor lub posiadasz pasemka w takim kolorze, powinnaś unikać niektórych substancji. Uważaj zwłaszcza na siarczany, które mogą prowadzić do blaknięcia koloru. Używać możesz natomiast kosmetyków z rumiankiem. Składnik ten rozjaśnia włosy, lecz nie powoduje ich żółknięcia. Do pielęgnacji blond włosów polecane są także produkty z oliwą z oliwek lub olejkiem arganowym.

Kuracja powinna być dobrana do blond włosów. Stosuj mocno nawilżające kosmetyki lub naturalne składniki. Świetnie sprawdzą się te z zawartością awokado, olejku arganowego i olejku ze słodkich migdałów. Zapewnią one odżywienie i wzmocnienie oraz połysk i przedłużenie trwałości koloru. Czy słyszałaś o maseczce z jajek? Ta również dobrze wypielęgnuje twoje włosy. Pamiętaj o dokładnym umyciu głowy po zakończeniu zabiegu z wykorzystaniem tego preparatu.