Silikony, czyli jak szybko i skutecznie zregenerować włosy.

Silikony. Przez jednych uwielbiane, przez innych znienawidzone. Są remedium na zniszczone i uszkodzone włosy. W mig uporają się z niesfornymi kosmykami, rozdwojonymi końcówkami i przesuszonymi pasemkami. Sprawdź, czym tak naprawdę są i jak działają.

Która z nas nie zna pojęcia bad hair day?

Włosy są spuszone, pozbawione blasku, nie układają się tak, jak byśmy tego chciały, a do tego trudno jest je rozczesać. Co wtedy zrobić? Najprostszym rozwiązaniem jest stosowanie kosmetyków z zawartością silikonów. Są to składniki, które zapewniają włosom wygładzenie i nabłyszczenie. Chronią pasemka przed zanieczyszczeniami, wysoką temperaturą, promieniowaniem słonecznym i innymi szkodliwymi czynnikami pochodzącymi ze środowiska zewnętrznego. Z drugiej jednak strony, silikony mogą ograniczać dostęp składników odżywczych zawartych w produktach pielęgnacyjnych. Co zatem zrobić? Stosować silikony, czy nie?

Jeżeli zależy ci na szybkiej i skutecznej regeneracji włosów, raz na jakiś czas możesz skorzystać z kosmetyków zawierających silikony. Ponadto, posiadaczki włosów wysokoporowatych i kręconych mogą co miesiąc przeprowadzać kurację takimi produktami. Wybierając kosmetyk, pamiętaj, że nie powinien zawierać żadnych protein i humaktantów. W składzie mogą znajdować się natomiast emolienty, olejki kosmetyczne i filtry przeciwsłoneczne. A jak stosować kosmetyki z silikonami?

Włosy dokładnie rozczesz, a potem umyj szamponem z SLS. Skóra głowy i pasemka muszą być dokładnie oczyszczone z sebum, łupieżu i zanieczyszczeń, które mogły nagromadzić się w ciągu dnia. Pianę spłukaj, a nadmiar wody odsącz papierowym ręcznikiem. Następnie nałóż odżywkę z silikonami i poczekaj aż kosmetyk całkowicie wchłonie się. Efekty? Włosy staną się gładkie, lśniące i miękkie w dotyku. Zniszczone końcówki i pasemka będą wyglądały na zdrowsze i piękniejsze. Teraz modelowanie fryzury stanie się o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze.