Masz kręcone włosy? Na pewno świetnie znasz te problemy!

Burza seksownych loków? Romantyczne retro fale? Rzeczywistość pokazuje, że kręconym włosom daleko do ideału. Jeśli masz proste włosy, przeczytaj, z czym muszą borykać się posiadaczki uwielbianych przez Ciebie sprężynek. Jeśli masz kręcone włosy, to po prostu przytaknij i ciesz się myślą, że nie jesteś w tym odosobniona.

Posiadaczki kręconych loków świetnie zrozumieją opisane przez nas problemy. Zdecydowanie często mamy dość naturalnych kędziorków, które nie układają się tak jak byśmy tego chciały. Marzymy o prostych i łatwych do uczesania włosach. Sięgamy po prostownicę, żeby cieszyć się prostymi włosami przynajmniej rzez chwilę. Powiedzmy sobie jednak szczerze – tak naprawdę żadna właścicielka kręconych włosów nie zamieniłaby ich na żadne inne.

Mimo tego przedstawiamy…

DZIEWIĘĆ PROBLEMÓW KOBIET Z KRĘCONYMI WŁOSAMI

1. Konieczność codziennego mycia włosów – nieumyte przez jeden dzień kręcone włosy oznaczają oklapniętą i potarganą fryzurę. Nie ma również większego sensu mycie włosów wieczorem, bo rano, tak czy inaczej, nie będą wyglądały wyjściowo. Można odświeżyć skręt spryskując loki wodą, ale to tylko chwilowe oszukiwanie rzeczywistości.

2. Niemożliwość skorzystania z suszarki – naturalną cechą kręconych włosów jest ich suchość. Trzeba wyjątkowo dbać o ich nawilżenie, a suszarka będzie je jedynie bardziej wysuszała. Potraktowanie kręconych włosów ciepłym powietrzem sprawi, że będą jeszcze bardziej niesforne.

3. Poszukiwania idealnych kosmetyków pielęgnacyjnych – wcale nie jest przesadą stwierdzenie, że loki są naprawdę wymagające. Dziewczyny o kręconych włosach muszą poświęcić wiele czasu na znalezienie produktów pielęgnacyjnego o idealnym działaniu. Niewiele kosmetyków nawilża, poprawia skręt, ochrania i wzmacnia jednocześnie.

4. Poszukiwania idealnych produktów do stylizacji – utrwalanie i stylizacja fryzur nie są łatwe, jeśli brać pod uwagę wymagania kręconych włosów. Brylantyna lub żel wysuszą, pianka za bardzo usztywni, a wosk jest zbyt tłusty. Nawet znalezienie lakieru, który utrwali skręt bez sklejania włosów graniczy z cudem.

5. Niemożliwość założenia czapki – bujne loki niestety nie są odporne na czapki. Przygniecenie kręconych włosów ciasną czapką lub ciężkim kapturem może skutkować oklapniętą i bardzo nieestetyczną plątaniną włosów.

6. Włosy, które żyją własnym życiem – kręcone włosy to ciągłe niespodzianki. Nawet mając naręcze idealnie dobranych produktów do pielęgnacji i stylizacji nigdy nie wiadomo, czy jakiś kosmyk nie będzie chciał sterczeć w inną stronę. Trudno przewidzieć jak zachowają się loki.

7. Wybór dobrego fryzjera – chyba największe utrapienie kobiet z kręconymi włosami. Aby loki wyglądały dobrze trzeba mieć sporo umiejętności i świetny pomysł na ich ścięcie lub upięcie. Niejeden pomysł fryzjera kończy się katastrofą.

8. Czupryna nie do ogarnięcia – rozpuszczone loczki potrafią zasłonić wszystko, nawet całą twarz. Szczególnie w wietrzne dni trudno nad nimi zapanować. Nie są też sprzymierzeńcami biżuterii, w którą potrafią się wplątać.

9. Zapuszczanie włosów – postępy w przyroście prostych włosów na długości są widoczne z tygodnia na tydzień. Kręcone włosy, nawet jeśli urosną, mogą skręcić się mocniej i w konsekwencji będą sięgały nieco wyżej. Zapuszczanie loków trwa naprawdę bardzo, bardzo długo!