Jak pielęgnować włosy? Triki, kosmetyki i sprawdzone metody.

Pielęgnacja włosów. Niby prosta rzecz, a wciąż wiele kobiet popełnia te same błędy i boryka się z podobnymi problemami. Niewłaściwe wycieranie włosów, matowe pasemka, brak objętości, włosy uszkodzone i źle dobrane kosmetyki.

Przeczytaj ten tekst i dowiedz się, jak poprawnie dbać o włosy i skórę głowy.

Czy wiesz, że wycierając włosy w niewłaściwy sposób, bardzo im szkodzisz? Pasemka osłabiają się także wtedy, gdy używasz szorstkiego ręcznika lub wykonanego ze sztucznych materiałów. Pocierając ręcznikiem głowę, ciągniesz i gnieciesz włosy. W efekcie pasemka są splątane i skołtunione, a szczotkowanie jest wręcz niemożliwe. A wystarczy, że nadmiar wody odsączysz papierowym ręcznikiem lub bawełnianą ściereczką. Aby jeszcze bardziej ułatwić sobie pielęgnację, na włosy nałóż kilka kropel olejku kosmetycznego. Kosmetyk dodatkowo wygładzi, nawilży i odżywi pasemka.

Farbowanie włosów, stylizacja z użyciem gorącego powietrza, promienie słońca i stosowanie mocno oczyszczających produktów mogą być powodem utraty blasku pasemek. Jeżeli zależy ci na pięknym kolorze i lśniących włosach, do wyboru masz dwa rozwiązania. Stosuj systematycznie kosmetyki nabłyszczające z zawartością silikonów i jedwabiu lub zrezygnuj z farbowania włosów i zainwestuj w odpowiednią pielęgnację. Zarówno jeden, jak i drugi sposób wyjdzie ci na dobre.

Włosy pozbawione objętość to kłopot wielu kobiet. Na szczęście są proste metody, dzięki którym twoja fryzura będzie nie do poznania. Po pierwsze, kosmetyki. W drogeriach i aptekach znajdziesz takie produkty, które ci w tym pomogą. Zawierają specjalne składniki unoszące włosy i podwajające gęstość włosów. Po drugie, suszenie. Głowę opuść na dół i dopiero wyedy wysusz włosy. W ten sposób pasemka powiększą objętość. Po trzecie, szczotkowanie. Nie chodzi tu wcale o tzw. tapir; ten już dawno wyszedł z mody. Zastosuj ten sam trik, co z suszeniem włosów. Dokładnie rozczesz pasemka, a twoja nowa fryzura będzie zachwycać objętością.

Regeneracja włosów to konieczność! Promieniowanie słoneczne, niskie temperatury, słona woda morska, stosowanie niewłaściwych produktów i częste stylizacje pogarszają kondycję pasemek. Jak odbudować zniszczone włosy? Pamiętaj o kosmetykach z zawartością naturalnych składników i zabiegach regenerujących, które wykonasz w domowym zaciszu. Uzupełnij swoją dietę o produkty bogate w witaminy i mikroelementy. Zmień tryb życia, ogranicz sytuacje stresogenne, przyjmuj suplementy diety.

Prawidłowo dobrane kosmetyki to również bardzo ważna sprawa. Zanim udasz się na zakupy, określ rodzaj skóry głowy i porowatość włosów oraz dokładnie zbadaj składy produktów, które zamierzasz nabyć. W wyborze szamponu, maseczek i odżywek pomoże ci trycholog lub dermatolog. Być może warto umówić się na wizytę u takiego specjalisty.