jhhhhhh oil Connection failed 123:

Jak zregenerować włosy po lecie?

Przesuszone pasemka, rozdwojone końcówki, matowe kosmyki, refleksy. A ty co zrobisz, aby twoje włosy znów były piękne i zdrowe po lecie?

Poznaj najskuteczniejsze sposoby pielęgnacji pasemek zniszczonych słońcem i słoną wodą morską.

Jak słońce działa na włosy?

Promieniowanie UV może zaszkodzić włosom. Przyczynia się do uszkodzenia wewnętrznych warstw pasemek, powoduje, że woda i keratyna szybciej odparowują, niszczy melaninę, substancję odpowiedzialną za barwę włosów. Do tego dochodzą kosmetyki stylizujące nakładane w dużych ilościach, detergenty zawarte w szamponach i inne szkodliwe substancje. Brak odpowiedniej ochrony przed słońcem skutkuje wypadaniem, łamaniem i przesuszeniem włosów. Na szczęście są sprawdzone metody, dzięki którym zregenerujesz włosy i sprawisz, że znów będą lśniące i mocne.

Jak pielęgnować włosy?

Bardzo ważnym etapem w regeneracji włosów jest stosowanie odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych. Produkty takie powinny zawierać delikatne substancje; w składzie nie może być natomiast SLS lub SLES, które wysuszają i osłabiają pasemka. Do mycia włosów używaj szamponów o działaniu nawilżającym, bogatych w olejki, ceramidy, roślinne ekstrakty. Równie dobrze przyda się odbudowująca odżywka do zniszczonych końcówek włosów. Unikaj składników, które powodują wzmożoną pracę gruczołów łojowych. Dlaczego? Przetłuszczone pasemka trzeba myć bardzo często, a oczyszczanie skóry głowy co dwa dni również niszczy włosy.

Jak regenerować włosy?

Tu świetnie sprawdzą się maseczki z zawartością naturalnych i silnie skoncentrowanych składników. Postaw na kosmetyki, w których znajdują się proteiny, witaminy i keratyna. Maseczki dodatkowo wygładzą powierzchnię włosów, nawilżą ich wewnętrzne struktury i ochronią przed szkodliwymi czynnikami pochodzącymi ze środowiska zewnętrznego. Wypróbuj także kuracje w ampułkach. Kosmetyki takie mają działanie silnie odbudowujące i regenerujące. Włosom pomogą też olejki kosmetyczne, np.: rycynowy, kokosowy i lniany.