jhhhhhh oil Connection failed 123:

Jak dbać o włosy na siłowni?

Moda na bycie fit trwa w najlepsze. Zgrabna sylwetka, umięśniony brzuch, wymodelowane nogi i ramiona. A czy idąc na siłownie, pomyślałaś kiedykolwiek o włosach? I nie chodzi tu tylko o fryzurę, która nie będzie ci przeszkadzała podczas ćwiczeń. Bardzo ważna jest także pielęgnacja pasemek przed i po treningu.

Sprawdź, w jaki sposób dbać o włosy na siłowni.

Trening to dobra okazja do tego, aby zadbać nie tylko o ciało i umysł, lecz także i o włosy. W ciągu godziny spędzonej na siłowni możesz zrobić naprawdę dużo dla pasemek. O co chodzi? Podczas wysiłku fizycznego skóra głowy, jak i całego ciała, poci się, a pory otwierają się. Jest to doskonała okazja, aby oczyścić i wypielęgnować włosy. Doskonale nada się do tego celu ziołowa wcierka. Kosmetyk poprawi krążenie krwi w komórkach skóry, odżywi mieszki włosowe i wygładzi włosy. W podobny sposób działa olejek lub maseczka. Produkty doskonale zadbają o pasemka i skórę głowy, a do tego ułatwią zaplecenie warkocza, zrobienie końskiego ogona lub koka.

Jeżeli wybierasz się do sauny, musisz zabezpieczyć włosy przed dużą wilgotnością i wysoką temperaturą. Z drugiej jednak strony, wilgotne i gorące powietrze sprawi, że kosmetyk naniesiony na włosy będzie działał o wiele lepiej. Pod wpływem tych dwóch czynników łuski włosowe odchylą się, a pory skóry głowy otworzą się. Składniki odżywcze zawarte w produktach pielęgnacyjnych łatwiej przedostaną się do wewnętrznych struktur włosów, poprawiając natychmiast kondycję pasemek, regenerując rozdwojone końcówki i pielęgnując skórę głowy.

Idąc na siłownię, uprawiając poranny jogging, a nawet ćwicząc w domu, wybieraj fryzury, które nie będą ci przeszkadzały i nie uszkodzą włosów. Wygodne uczesania to: kucyk, francuski warkocz, koczek, kłos. Mniejsze kosmyki podepnij spinkami lub wsuwkami. Pamiętaj także, aby wybierać takie gadżety (spinki, klamry, frotki), które nie osłabią pasemek i zapewnią ci swobodę ruchów.

Po każdym, nawet najkrótszym treningu, włosy i skórę głowy dokładnie umyj. W ten sposób oczyścisz ją z sebum, potu i kosmetyków pielęgnacyjnych, które nałożyłaś wcześniej. Siłownie wyposażone są w prysznice i małe łazienki, w których odświeżysz się po treningu. Oczywiście kąpiel możesz wziąć w domu. Wszystko zależy od tego, jak intensywnym ćwiczeniom się poddajesz.