jhhhhhh oil Connection failed 123:

Rodzaje szamponów do włosów- wybierz idealny

To, czym myjesz włosy, w znacznym stopniu decyduje o ich wyglądzie. Źle dobrany szampon może wyrządzić wiele szkody nie tylko naszym włosom, ale również (i przede wszystkim) skórze głowy. Producenci kosmetyków mydlą nam oczy, opisując niewyobrażalne efekty, jakie uzyskamy, kupując dany produkt. Tymczasem sam szampon powinien przede wszystkim dobrze umyć skórę głowy i tym kryterium powinnaś się kierować, kupując go.

Oto podstawowe rodzaje specyfików do mycia włosów:

1. Łagodne szampony- świetny wybór dla osób z wrażliwą skórą głowy. Takie produkty mają mniej substancji powierzchniowo czynnych. Ich skład jest łagodny. Takie szampony są najczęściej pozbawione syntetyków i detergentów. Jeśli cierpisz na wrażliwą skórę głowy kup szampon ekologiczny lub po prostu szampon dla dzieci.

2. Oczyszczające- mają więcej detergentów, ich zadaniem jest dokładne umycie i oczyszczenie skóry głowy (na przykład z łoju). Będą odpowiednie dla włosów przetłuszczających się. Watro sprawdzić, czy nie zawierają silikonów lub innych substancji komedogennych, które niestety nie przedłużają świeżości włosów.

3. Szampony z silikonami- będą odpowiednie dla włosów zniszczonych i cienkich. Inne szampony mogłyby po prostu plątać takie włosy i sprawiać, ze będą się jeszcze bardziej łamać. Silikony kondycjonują włosy, wygładzają i ułatwiają rozczesywanie.

4. Przeciwłupieżowe- ukierunkowane są na zwalczenie konkretnego problemu (łupież). Należy pamiętać, że często wysuszają one włosy. Jeśli cierpisz na łagodną formę łupieżu, nie używaj takiego szamponu codziennie. Wspomóż włosy, nakładając na nie odżywkę.

5. Szampony przeciw wypadaniu włosów. Najlepiej kupować je w aptekach. Taki szampon warto zostawić na kilka minut na skórze głowy, by substancje czynne silniej zadziałały na włosy. Do wypadających włosów idealne będą szampony ziołowe. Są one bardzo dobrym uzupełnieniem kuracji, jednak same nie zwalcza problemu wypadania włosów. W tym przypadku najlepiej sięgnąć po odpowiednie olejki naturalne (np. rycynowy lub amla)

6. Szampony dla brunetek i blondynek- obfitują w barwniki, mające za zadanie podkreślić kolor włosów. Najczęściej zawierają naturalne składniki typu henna. Panie, które mają jasne włosy, są w nieco gorszej sytuacji, ponieważ szampony przeznaczone dla jasnych włosów zawierają w sztuczne barwniki i mogą wysuszać włosy.

7. Mydła do włosów- są wydajniejsze niż szampony. Oczyszczają włosy nieco mocniej i zwiększają objętość pukli. Często delikatnie usztywniają włosy. Bardzo sprawdzą się na włosach, które mają tendencję do przetłuszczania się.

8. Odżywki myjące. Do mycia włosów nie nadaje się każdy rodzaj odżywek. Trzeba uważnie prześledzić skład kosmetyku i sprawdzić, czy znajduje się w nim duże stężenie substancji powierzchniowo czynnych np.: Behentrimonium Chloride, Benzalkonium Chloride, Cetrimonium Chloride, Tricetyldimonium Chloride. Takie odżywki nie powinny mieć w składzie parafiny ani silikonów. Mycie włosów odżywką pasuje idealnie do włosów kręconych i suchych, ponieważ odżywka nie plącze włosów.