Jak dbać o włosy? Peeling skóry głowy.

Czy wiedziałaś, że skóra głowy, tak jak ciała i twarzy, wymaga systematycznego złuszczania? Niestety większość kobiet pomija ten etap pielęgnacji. Skutek? Łupież, wypadanie włosów, nadmierne wydzielanie sebum.

Sprawdź, jak poprawnie zrobić peeling skóry głowy, aby cieszyć się piękną i zadbaną fryzurą.

Pielęgnacja włosów powinna zacząć się od dokładnego oczyszczenia skóry głowy. Peeling, który nam w tym pomoże, wykonuje się przynajmniej raz w miesiącu. Osoby, które zmagają się z łupieżem, wypadaniem włosów, łojotokowym zapaleniem skóry głowy, mogą zabieg usuwania martwego naskórka przeprowadzać raz w tygodniu. Jeżeli zależy ci na tym, aby peeling skóry głowy był wykonany przez profesjonalistów i z zastosowaniem wysokiej jakości kosmetyków, idź do gabinetu trychologicznego. Wykwalifikowany personel dobierze odpowiednie produkty i zastosuje właściwą kurację leczniczą. Podczas zabiegów stosuje się zazwyczaj preparaty na bazie kwasów: AHA, mlekowego, salicylowego. Peeling usunie zrogowaciały naskórek, sebum i resztki kosmetyków stylizacyjnych. Dodatkowo odblokuje ujścia gruczołów łojowych, poprawi krążenie krwi, dotleni skórę oraz zrelaksuje i ukoi. Niektóre produkty złuszczające mają działanie przeciwzapalne i antyseptyczne.

Kosmetyk peelingujący aplikuje się na suchą skórę głowy i masuje przez około 10 minut. Następnie produkt zmywa się szamponem i letnią wodą. W ten sposób skóra przygotowana jest do przyjęcia składników odżywczych zawartych w preparatach pielęgnacyjnych, które zastosujemy potem. Mogą to być na przykład maseczki, ampułki, lotiony. W efekcie włosy stają się piękniejsze, mocniejsze i zdrowsze. Skóra głowy jest bardziej uelastyczniona i nawilżona.

Pamiętaj, że przy wyborze peelingu ważne jest pH tegoż produktu, czyli wskaźnik kwasowości. Odpowiedni mieści się w granicach 3,0 do 5,5. Odczyn pH powinien być lekko kwaśny lub kwaśny, zbliżony do płaszcza lipidowego skóry głowy. Ponadto kosmetyk złuszczający musi oczyścić włosy i skórę z resztek szamponów, masek i odżywek, które mają zazwyczaj odczyn zasadowy.